Robots Connecting Hévíz

Robotika-show a gimnáziumban

Pénteken Robots Connecting néven robotika-show helyszíne volt a gimnázium.

A Hévízi Önkormányzat pályázatán nyert FANUC oktató-robot volt a nap sztárja. Vendégeink a horvátországi partneriskola, a Srednja Skola LUDBREG 15 diákja és tanáraik voltak.

A show előkészítésében és levezénylésében a TC Informatika partnercégünké volt a főszerep.

A megnyitóbeszédet Nagy Boldizsár igazgató úr tartotta, majd Kepli József polgármester helyettes úr bevezető gondolatait hallhattuk.

Papp Gábor polgármester úr is szakított időt, és megtisztelte látogatásával a rendezvényt, ahol köszöntötte a résztvevőket.

A show Német Ferenc, a TC Informatika stratégiai igazgatójának multimédiás prezentációjával kezdődött, a lebonyolításban a cég munkatársai jeleskedtek.

Külön kiemelném 4 bibós diákunkat: Sánta Barbarát, Gauland Mártont, Rónai Kenézt és Érdesi Dominikot, akik amellett, hogy lenyűgöző bemutatót tartottak a robotról, a show végén tartott robotika programozó versenyt toronymagasan meg is nyerték!

A verseny résztvevői a TC Informatika és a Polgármesteri Hivatal jóvoltából valamennyien értékes ajándékcsomagokat kaptak, tonnaszám volt süti és üdítő.

A Robots Connecting ezen a héten egy 3 napos horvátországi látogatással folytatódik partneriskolánknál.