Üstökös megfigyelésen vettek részt iskolánk emelt fizikás diákjai

Üstökös megfigyelésen vettek részt iskolánk emelt fizikás diákjai

2023. 02. 09-én az esti órákban iskolánk 11. és 12. évolyamos emelt fizikás diákjai távcsöves csillagászati megfigyelésen vettek részt. Az időjárás a segítségünkre volt: jó látási viszonyok, tiszta égbolt és a későn kelő Hold segítették a Galilei-élmény átélést.

A Jupiter holdjai, az Orion-köd és az Androméda galaxis mellett a Plejádok nyílt halmazban is gyönyörködhettünk.

Az este főszereplője mégis a közelmúlt csillagászati híreinek főszereplője, a C/2022 E3 jelű hosszú periódusú, zöldes színben pompázó üstökös volt. A legutóbb 50.000 éve megfigyelhető vendéget a Bibó Gimnázium 80/600-as apokromát refraktorával és Canon 1100D tükörreflexes fényképezőgépével rögzítettük 13 hosszú expozíciós idejű kép elkészítésével. 

A képeket Fraller Csaba pedagógus készítette.

Pályázatok